Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 16 października 2013r. uczniowie klasy IIa i IIc pod opieką p. Anny Nowickiej, p. Elżbiety Jędrzejewskiej i p. Renaty Makarewicz uczestniczyli w nietypowej wycieczce do Płocka. Wyjazd ten był bowiem nagrodą za udział w konkursie plastycznym „Moja Bezpieczna Droga do Szkoły”, którego organizatorami było NoveKino Przedwiośnie i Straż Miejska w Płocku. Celem konkursu było propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych, przybliżenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz kształtowania prawidłowych nawyków u dzieci.

Grupa uczniów z klasy II c pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Jędrzejewskiej zajęła trzecie miejsce w kategorii klas drugich. Nagrodzeni uczniowie to: Maja Byszewska, Izabela Gocała, Julia Grzelak, Julia Ignaczak, Aneta Lewandowska, Patrycja Matusiak, Kinga Pałczyńska, Katarzyna Szczepaniak, Wiktoria Wysocka i Karol Pietrzak. Dzieci otrzymały indywidualne dyplomy i nagrody rzeczowe oraz dyplom dla szkoły wraz z torbą pełną upominków takich jak: kamizelki odblaskowe, naklejki z numerami telefonów alarmowych, plakaty i książki edukacyjne oraz maskotkę Lwa Honorka.

Wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez Ref. Szkolno – Edukacyjny Straży Miejskiej w Płocku. Obejrzeli prezentację dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, w kontaktach z osobami obcymi, jak również w sytuacji, gdy zaatakuje pies. Dodatkową nagrodą była projekcja filmu „Przygody wesołego diabła”.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem wszystkim uczniom opasek odblaskowych. Dzieci podziękowały gościnnym gospodarzom śpiewając piosenkę, zaczynającą się od słów: „W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego…”.

Niech znajomość zasad poruszania się po drogach oraz rozwaga towarzyszą zawsze nam wszystkim i Dużym i Małym!

E.Jędrzejewska

Opublikowano: 06 stycznia 2014 19:28