Akcje charytatywne

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łącku  zawsze odpowiadają z ogromnym zaangażowaniem na wszelkie apele i prośby osób potrzebujących. Jest to dla nas, nauczycieli, prawdziwy powód do dumy. Dzieci uczestniczyły w akcji "Dar dla Czarka", zbierają pieniądze dla Clarity, kontynuujemy też zbiórkę plastikowych nakrętek, ze sprzedaży których dochód jest przeznaczony na pomoc dla naszego ucznia. W tym roku szkolnym bardzo dużo pieniędzy udało się zebrać podczas akcji, pod patronatem Ministerstwa Edukacj,i „Góra Grosza”. W ciągu czterech dni poszczególne klasy przynosiły ogromne paczki monet groszowych. Zaangażowane były całe rodziny. Ostatecznie, najwiecej pieniedzy zgromadzili uczniowie klasy IV a, którzy przydźwigali paczkę ważącą 6, 75 dkg. Klasa VI c zebrała „stosik” ważący tylko o trzy gramy mniej. Liczenie pieniędzy trwało kilka dni. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i przypominamy, że pieniądze trafiły do Fundacji „Nasz Dom”, z przeznaczeniem na rodzinne domy dziecka. W styczniu zaś tradycyjnie już uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy zbieraliśmy pieniądze nie tylko dla ratowanie życia dzieci, ale i godną opiekę medyczną seniorów. Dwunastu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łącku kwestowało 13 stycznia 2013 roku, mimo niezbyt sprzyjającej pogody. Dzięki życzliwemu wsparciu Księdza Proboszcza Bogdana Kwiatkowskiego nasi uczniowie mogli przeprowadzić zbiórkę w pobliżu kościołów w Łącku i Nowej Wsi. Udało się nam zebrać 2459 złotych 43 grosze. Przeprowadziliśmy również licytację gadżetów uzyskanych od Fundacji, takich jak: kubek, kalendarz, koszulka. Jak zwykle nauczyciele bardzo zaangażowali się w aukcję i dzięki temu uzyskaliśmy 508 złotych. Na konto fundacji  trafiło zatem 3047, 43 zł. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Łącka, Korzenia i Sendenia za okazane serce i wielką hojność. Za sprawny przebieg akcji i bezpieczeństwo wolontariuszy odpowiedzialni byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum – pani Elżbieta Jędrzejewska, pan Rafał Gutowski i pani Bogumiła Pierzchanowska.

Opublikowano: 11 kwietnia 2013 20:17