Dar dla Czarka

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Łącku od wielu lat bardzo chętnie włączają się w różnorodne akcje charytatywne, proponowane przez organizacje ogólnopolskie i regionalne. Tym razem chcieliśmy pomoc uczniowi naszej szkoły, Czarkowi, który urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym i wymaga ciągłej opieki oraz rehabilitacji. W związku z tym zorganizowaliśmy akcję pomocy, która obejmowała zbiórkę puszek aluminiowych, plastikowych korków, kiermasz figurek gipsowych oraz aukcję prac plastycznych oraz innych cennych przedmiotów. Jak zwykle dzieci bardzo spontanicznie zareagowały na apele i włączyły się w proponowane działania. Dochody z dyskoteki, a potem kiermaszu były początkiem naszych działań. Szczególnie starannie przygotowaliśmy aukcję prac plastycznych uczniów oraz absolwentów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łącku. Były to grafiki, tworzone na zajęciach koła plastycznego, pod kierunkiem pani Anny Łuczyńskiej.Na aukcję trafiły również obrazy pani Anny Łuczyńskiej, pana Macieja Olbińskiego, fotografia pana Rafała Gutowskiego z jego podróży na Syberię oraz pamiątki sportowe i piłka, podpisana przez zawodników Wisły Płock, ofiarowane przez pana Artura Niedzielskiego. Aukcja, poprowadzona przez panią Jolantę Włodarczyk, odbyła się 8 listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej i przyniosła dochód – 2080, 00. Każdy turnus rehabilitacyjny kosztuje około czterech tysięcy złotych, więc do zebranej kwoty dołożyliśmy jeszcze trzysta złoty z dochodu sklepiku szkolnego i pięćset złotych ze Szkolnej Kasy Oszczędności. Doszły również wpłaty indywidualne rodziców uczniów naszej szkoły, za które serdecznie dziękujemy. Wszystkie zgromadzone fundusze zostały przekazane na rzecz Czarka. Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób uczestniczyły w akcji „Pomoc dla Czarka”.

Nowa warstwa...

Opublikowano: 11 kwietnia 2013 15:59