"Wakacje, znowu są wakacje...".

Nic dodać nic ująć. Kolejny szkolny rok, przechodzi do historii. Pamiętamy o tym, czego się nauczyliśmy, jak pokonywaliśmy kolejne trudności. Pamiętamy o udanych i nieudanych kartkówkach oraz sprawdzianach, o wycieczkach tych bliskich i dalszych, o lekcjach, kiedy z wytęsknieniem czekaliśmy na dzwonek i o tych, kiedy czas mijał nam błyskawicznie. Z sentymentem wspominamy przerwy, szkolne imprezy i dyskoteki. Przypominamy sobie akcje charytatywne, w których braliśmy udział, spotkania z ciekawymi ludźmi. To wszystko jest nasz bagaż, który ze sobą zabieramy. Nie będzie nam on ciążył, ale raczej wspomagał nas w trudnych momentach. Miniony rok był szczególny dla szóstoklasistów, którzy nie pisali, wzorem swoich poprzedników, końcowego egzaminu. We wrześniu nie pójdą do gimnazjum, ale do… klasy siódmej. Jak będzie? Zobaczymy. Na pewno wiele zależy od nas samych. Gimnazjum powoli staje się historią i trzeba będzie przyzwyczaić się do nowych warunków. We wrześniu w naszej szkole będą uczyli też nowi nauczyciele.
Niestety pożegnamy się też z tymi, których codziennie spotykaliśmy na szkolnych korytarzach. Na emeryturę odchodzi nasz Pan Dyrektor – Zdzisław Ratajczyk. Na pewno będzie nam brakowało Jego życzliwości, spokoju, partnerskiego traktowania. Tego, że w każdym momencie mogliśmy wejść do gabinetu Pana Dyrektora i przekonać Go do najdziwniejszych pomysłów. I, że zawsze stał po naszej stronie, i przekonywał nauczycieli mówiąc, że „trzeba nam zaufać”. Panie Dyrektorze – dziękujemy za WSZYSTKO i obiecujemy nie zawieść tego zaufania. Ze szkolną pracą pożegna się też Pani Iwona Ratajczyk, która uczyła w klasach I – III. Wielu z nas jest Jej wychowankami i pamięta z jakim zaangażowaniem wprowadzała nas w szkolne życie i towarzyszyła nam w najtrudniejszych momentach. Teraz mówmy tylko - do zobaczenia.

Redakcja gazetki szkolnej "Kujon"

Opublikowano: 22 sierpnia 2017 21:27