Szkolny Konkurs Językowy.

Przez dwa lata odbywał się w Szkole Podstawowej w Łącku Konkurs z Języka Niemieckiego. W tym roku uległ on pewnej metamorfozie. Korzystając z okazji pani Milena Kuchta, nauczycielka języka angielskiego i pani Ewa Krzywda, nauczycielka języka niemieckiego, połączyły swe siły i wspólnie przygotowały Konkurs Językowy. Polegał on na napisaniu testu jednokrotnego wyboru. Zakres wiedzy obejmował nie tylko zagadnienia językowo- gramatyczne, lecz także kulturoznawcze, zarówno obszaru niemiecko- jak i angielskojęzycznego. Ciekawostką były zadania łączone w obydwóch językach. Do udziału w konkursie zgłosiła sie rekordowa liczba 60 uczniów. 8 maja do pisania przystąpiło 59 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Test nie był łatwy, jednak wyniki były jednoznaczne. nagrodzeni zostali:
• w kategorii klas czwartych: I miejsce: Oliwia Raciniewska
II miejsce: Karolina Salawerska
III miejsce: Błażej Cieślak i Natalia Nawrocka
• w kategorii klas piątych: I miejsce: Nikola Grzankowska
II miejsce: Oliwia Maślana
III miejsce: Oskar Bosek i Mateusz Zgorzelski
• w kategorii klas szóstych I miejsce: Hubert Cichoński i Michał Donakowski
II miejsce: Julia Dubielak
III miejsce: Kinga Wituska
W ramach nagrody poza drobnym upominkiem, pamiątkowym dyplomem oraz oczywiście oceną z języka obcego, uczniowie wraz z opiekunkami wzięli udział 13 maja w 19. Płockim Pikniku Europejskim. Po wyśmienitej pizzy zwiedzili płocką starówkę, która zupełnie ich zaskoczyła. Płockie szkoły przygotowały na Piknik Europejski stanowiska z prezentacjami poszczególnych krajów. Cały plac mienił się ferią barw i dźwięków. Następnie uczniowie przeszli na ulicę Tumską, by obserwować Paradę Europejską. Tutaj także uczniowie szkół prezentowali przeróżne kraje poprzez strój, taniec, rekwizyty, muzykę, krótkie przedstawienia. Tuż przed paradą mieliśmy też okazję podziwiać przejazd pojazdów militarnych, który na wszystkich zrobił ogromne wrażenie. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Tekst i zdjęcia Ewa Krzywda

Opublikowano: 14 lipca 2017 12:04