Zimowe działania łąckich harcerzy i kolejny muzyczny sukces.

W okresie zimowym harcerze i zuchy nadal pilnie pracowali. Poza regularnymi zbiórkami, brali udział w ważnych akcjach.
Betlejemskie Światełko Pokoju 2016
Tegoroczna akcja "Betlejemskie Światełko Pokoju" odbyła się pod hasłem "Odważnie twórzmy pokój". Już po raz dwudziesty szósty harcerze i zuchy z całego świata byli strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju miedzy narodami. Odebrali je z rąk Komendantki Hufca Gostynin dh pwd. Bernadety Złotowskiej i przekazali dalej tę piękną ideę wraz z serdecznymi życzeniami świątecznymi. Łąccy harcerze odwiedzili i zanieśli Światło do najważniejszych miejsc w swojej miejscowości, min. Policji, Banku, Urzędu Gminy, Nadleśnictwa, Gimnazjum oraz oczywiście do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, uroczyście przekazując je na ręce Pana Dyrektora podczas jasełek.

Wigilijne Spotkanie Łąckich Harcerzy
Główną ideą harcerstwa jest braterstwo, dlatego też z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nie mogło zabraknąć spotkania wigilijnego. Harcerze z II Drużyny Harcerskiej im. Andrzeja Małkowskiego "Łąckie Orły" podzielili się opłatkiem, życząc sobie samych radosnych chwil. Przy słodkim poczęstunku rozmawiali i bawili się wspólnie. Mieli również okazję zaprezentować swoje talenty muzyczne: Michał Donakowski grał na gitarze, Oskar Bosek śpiewał kolędy, w czym inni radośnie mu pomagali. Korzystając z okazji łąccy harcerze życzą wszystkim uczniom i uczennicom naszej szkoły zdrowia, spokoju i dobrych ocen oraz serdecznie zapraszają w swoje szeregi. Wesołych świąt!

I Harcerski Festiwal Piosenki Zimowej
5 stycznia 2017 r. harcerze z Łącka mieli okazję uczestniczyć w I Harcerskim Festiwalu Piosenki Zimowej w Sannikach. Naszą szkołę reprezentowała Marta Araszewska w kategorii instrumentalista oraz zespół wokalny, złożony z czworga harcerzy: Oskara Boska, Marty Araszewskiej, Niny Karol i Mai Majczak. Marta zagrała na skrzypcach przepiękną 22 etiudę Pawła Wójtowicza "Zima zła". Kwartet wokalny zaśpiewał z przymrużeniem oka piosenkę dziecięcą "Kochany panie Mikołaju" Majki Jeżowskiej. Oczekując na wyniki harcerze integrowali się w zabawie i przy poczęstunku. Po długiej i burzliwej naradzie jury ogłosiło wyniki. W kategorii Marty nie przyznano żadnego miejsca, jednak kwartet zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dzień Myśli Braterskiej 2017
Dzień Myśli Braterskiej obchodzimy 22 lutego. Tego dnia w 1857 r. urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden- Powell. Z tej okazji harcerze na całym świecie obchodzą święto przyjaźni. Spotykają się, organizują rajdy, biwaki i uroczyste zbiórki. Również w Łącku odbyło się takie spotkanie. W Szkole Podstawowej zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, ich drużynowe oraz zaproszeni goście z Gostynina spotkali się z druhną Komendantką Hufca Gostynin. Padło wiele ciepłych słów. Podkreślono ważność wartości harcerskich właśnie dziś, we współczesnym świecie. Każdy z drużynowych miał okazję opowiedzieć harcerzom, dlaczego podjął się takiego zadania. Szczególną opowieścią była ta usłyszana od Zdzisława Ratajczyka, dyrektora Szkoły Podstawowej. Pan dyrektor z wielkim sercem opowiedział jakie były początki jego przygody z harcerstwem, jak w dawnych czasach wyglądała praca w drużynie czy na obozie harcerskim oraz jak trafił do Łącka. Myślę, że dla wielu ze słuchających była to okazja by na pana dyrektora spojrzeć z innej strony, jak na jednego z nas, harcerza i brata. Po tych wzruszeniach harcerze zajęli się pracą twórczą i wykonali okazjonalne kartki z życzeniami, które następnie zostały rozdane. Spotkanie zakończyło się utworzeniem tradycyjnego kręgu, iskierką przyjaźni i wspólnym odśpiewaniem pieśni "Bratnie słowo".

Tekst i zdjęcia Ewa Krzywda

Opublikowano: 14 lipca 2017 08:23