Akcja międzyszkolna "Bezpieczne lato w gminie Łąck".

Wśród uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łącku została przeprowadzona akcja „Bezpieczne lato w gminie Łąck”. Celem akcji było wdrażanie do codziennego przestrzegania zasad sprzyjających bezpieczeństwu osób korzystających z ruchu drogowego, bezpiecznego spędzania czasu wolnego w czasie dni wolnych od nauki szkolnej, promowanie bezpieczeństwa, mądrych i rozważnych zachowań uczniów, kształtowanie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, edukacja i utrwalenie wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.W ramach akcji uczniowie klas I – II Szkoły Podstawowej w Łącku uczestniczyli w konkursie plastycznym „Bezpieczne lato”. Powstały ciekawe prace będące zarazem przypomnieniem zasad bezpiecznego odpoczynku, jak i przestrogą przed niebezpiecznymi zabawami nad jeziorem czy niebezpieczeństwem na drodze. Wybór był trudny, po długich naradach komisji zwycięzcą konkursu została Nikola Bembenista z klasy II d.
Uczniowie klas III – IV Szkoły Podstawowej w Łącku przygotowali wakacyjną rymowankę (minimum 10 wersów) dotyczącą bezpiecznych wakacji. Mali twórcy zaskoczyli nas niezwykłymi pomysłami. Każda praca była niezwykła, ciekawa, jedyna w swoim rodzaju. Wśród wielu prac najlepszą okazała się rymowanka ucznia klasy IV b Jakuba Petrykowskiego.
44 uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej i klas I – III Gimnazjum w Łącku brało udział w konkursie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs składa się z II części – teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna - tekst znajomości przepisów ruchu drogowego. Część druga dotyczyła praktycznych umiejętności z zakresu jazdy rowerem, udzielania pierwszej pomocy: miasteczko ruchu drogowego, praktyczne ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przygotowane i oceniane przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku.Uczniowie pracowali w czteroosobowych grupach (2 osoby ze Szkoły Podstawowej i 2 z Gimnazjum w Łącku). Doskonała integracja uczniów obu szkół przyczyniła się do uzyskania wysokich wyników we wszystkich konkurencjach, a także powstania niezwykłych plakatów promujących bezpieczeństwo dziecka w czasie zbliżających się wakacji. Plakaty zostały powieszone na ogrodzeniu obu szkół by uczniowie, rodzice, a także mieszkańcy mogli je oglądać, czerpać wiedzę i dobrą „lekcję” bezpieczeństwa.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Konrad Kusjda, Jan Bator, Julia Seklecka, Oliwia Bednarczyk.
II miejsce – Oliwia Raciniewska, Magdalena Żukowska, Jakub Gontarek, Marcin Markiewicz.
III miejsce – Kacper Słowikowski, Kacper Liński, Jakub Kłosiński, Wiktoria Wiśniewska.

Zwycięzcy konkurs plastycznego „Bezpieczne lato”
I miejsce – Nikola Bembenista kl. II a
II miejsce - Barbara Ciechanowska kl. I b
III miejsce – Alicja Bernaciak kl. II c
Wyróżnienie
Joanna Lewndowska kl. I b

Konkurs „Wakacyjna rymowanka”
I miejsce - Jakub Petrykowski kl. IV b
II miejsce - Marta Rosa kl. III b
III miejsce - Liliana Michalak kl. IV b
Wyróżnienie:
Krystian Stańczak kl. III c
Szymon Wieczorkowski kl. III c
Martyna Zientek kl. III b
Oliwia Stawska kl. IV b
Róża Maślana Kl. IV b

Organizatorzy akcji międzyszkolnej „Bezpieczne lato w gminie Łąck: Daniel Szturomski Emilia Petrykowska, Milena Kuchta, Policja w Łącku, Ochotnicza Straż Pożarna w Zaździerzu.
Składamy gorące podziękowania

• Dyrekcji obu szkół za umożliwienie nam realizacji działań,
  • Kierownikowi Hali Sportowej w Łącku, pani Edycie Kalwas, za przygotowanie miejsca i bezpiecznych warunków do realizacji działań,
  • Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Płocku za ufundowanie nagród,
  • Wspierającej nas w realizacji działań – Policji w Łącku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaździerzu.

Wszystkim Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do udziału w konkursach.

E. Petrykowska

Opublikowano: 26 maja 2017 10:20