Tradycja jest ważna - wykonujemy palmy wielkanocne.

Z palmami wielkanocnymi związanych jest wiele wierzeń i zwyczajów ludowych. Poświęcona palma miała chronić ludzi, zwierzęta i domy przed wszelkim złem. Sproszkowane bazie dodawane do napojów były uważane za antidotum na wiele chorób, a krzyżyki z palmowych gałązek wetknięte w ziemię, chroniły pola przed gradobiciem i suszą. Trudno ocenić, czy palmy przygotowane przez uczniów klas najmłodszych przed Niedzielą Palmową miały takie właściwości, ale na pewno ich wykonywanie dostarczyło mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci, pod czujnym okiem wychowawców i pani Anety Ciurlej, tworzyły palmy z gałązek brzozy, bukszpanu, suchych traw… Każda była inna i równie piękna. Możemy być pewni, że tradycje wielkanocne będą przez naszych uczniów kontynuowane.

Opublikowano: 23 kwietnia 2017 15:22