WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - akcja UNESCO w naszej szkole.

W listopadzie 2016 roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Po raz kolejny postanowiliśmy pomóc innym. „Wszystkie Kolory Świata” to projekt UNICEF, w którym zadaniem uczniów jest uszycie charytatywnych laleczek. Dzieci, włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Angoli. Każdego roku setki tysięcy dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec poprzez stosowanie podstawowych szczepionek. UNICEF, za pieniądze uzyskane z akcji, planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Angoli, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności najmłodszych w tym kraju. O tym wszystkim koordynatorzy projektu poinformowali uczniów. Kolejny etap działań polegał na szyciu laleczek według otrzymanych wzorów. I tu otrzymaliśmy ogromne wsparcie od rodzin naszych uczniów! Dzięki wspólnej pracy udało się uszyć czterdzieści laleczek! Zgodnie z zasadami uczniowie i nauczyciele mogli „adoptować” wybrane lalki wyeksponowane na specjalnej wystawie, wpłacając na rzecz UNICEF 10 złotych. Wszystkie lalki zyskały błyskawicznie nowych opiekunów. Jednocześnie przeprowadziliśmy konkurs na najładniejsze lalki. Głosowali rodzice, dzieci, pracownicy szkoły, nauczyciele. Ostatecznie, za najładniejsze lalki uznano:
• lalkę Michaliny z Ia
• lalkę Magdy z IVa
• lalkę Zuzanny z IVb.
Wybrane lalki zlicytowano. Na konto UNICEF udało się wpłacić 570 (pięćset siedemdziesiąt złotych). Dzięki ogromnemu sercu naszych dzieci i wsparciu wspaniałych Rodziców i Dziadków mogliśmy zakupić 57 szczepionek dla dzieci z Angoli. Wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i opiekunom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i chęć niesienia pomocy. Wygraliśmy radość pomagania innym.

Opublikowano: 07 kwietnia 2017 11:10