Włączyliśmy się do akcji "Paka dla Rodaka".

Nasza szkoła włączyła się do akcji „Paka dla Rodaka” organizowanej przez Fundację „Per Aspera ad Astra” oraz harcerki i harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej obwodu płockiego. W parafiach i szkołach przeprowadzono zbiórkę darów dla Polaków, którzy mieszkają w Żytomierzu, największym skupisku naszych rodaków na Ukrainie. Nad projektem patronat honorowy objęli Biskup Płocki i Prezydent Miasta Płocka. W tą piękną akcję włączyli się również nasi uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Zaledwie w ciągu dwóch dni udało się nam zebrać pięć kartonów z darami. Były wśród nich trwałe produkty spożywcze, środki chemiczne, zabawki dla dzieci, artykuły papiernicze i książki. Nasze dzieci jak zwykle spisały się na medal! Dziękujemy za każdy odruch serca i zainteresowanie losem drugiego człowieka. Możemy być z Was dumni. W środę, 14 grudnia, dary zostaną zawiezione do Żytomierza. Cieszymy się, że wśród nich są też prezenty z naszej szkoły. Jednocześnie bardzo chcemy podziękować za wsparcie naszej akcji firmie Manufaktura Czystości z Płocka oraz Sądowi Rejonowemu w Płocku – II Wydział Karny i VII Wydział Karny, które włączyły się w zbiórkę darów. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

E. Petrykowska, B. Pierzchanowska

Opublikowano: 02 stycznia 2017 21:24