Bon czy ton - lekcja dobrych manier w Zamku, w Gostyninie.

Po wizycie na Zamku w Gostyninie zapewne żaden z chłopców z klas szóstych nie będzie miał problemu z tym, jak odsuwać dziewczętom krzesło przy siadaniu do stołu w restauracji. Dziewczęta nie będą miały też wątpliwości, kto powinien pierwszy wyciągnąć rękę przy powitaniu. Tych i podobnych zasad savoir vivru uczyli się uczestnicy ciekawej lekcji, podczas zwiedzania gostynińskiego zamku (25 października). Oczywiście, oprócz zasad właściwego zachowania, zapoznali się z fascynującą historią gostynińskiej warowni, w której murach był więziony między innymi car Rosji Wasyl Szujski, a także poznali związane z tym miejscem legendy. Na koniec wizyty zjedli obiad, stosując wszystkie wcześniej poznane zasady dobrego wychowania.

Opublikowano: 12 listopada 2016 19:37