Wiem, co jest zdrowe - sałatka owocowa

Wprowadzenie liter "j, J" w klasie Ia było okazją do rozmowy o zdrowych przekąskach i deserach. Dzieci najpierw dużo opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ich ciała i umysłu, a następnie własnoręcznie przygotowały witaminową sałatkę z przyniesionych przez siebie, ulubionych owoców. Były jabłka, gruszki, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas przyniesiony przez Roberta. Przygotowania szły bardzo zręcznie. Dzieci dokładnie umyły rączki, potem założyły fartuszki. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do krojenia wcześniej umytych owoców, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. W wielkiej misce wymieszały pokrojone owoce i dodały sok z  cytryny. Smaczna i kolorowa sałatka z owoców w mig zniknęła z talerzyków. Drugie śniadanie było przepyszne i pełne witamin.

Renata Browarek

Opublikowano: 26 października 2016 22:12