Szkolny konkurs plastyczno-ekologiczny "Coś z niczego"

W związku z obchodami Dnia Ziemi w naszej szkole, panie Renata Browarek i Grażyna Szpejnowska ogłosiły konkurs plastyczno – ekologiczny dla uczniów z klas 1-3, ph. „Coś z niczego”’. Celem konkursu było propagowanie postaw proekologicznych wśród uczniów oraz poszerzenie ich wiedzy na temat potrzeby segregowania odpadów i oszczędzania surowców oraz zalet recyklingu. Zadaniem dzieci było wykonanie przestrzennej pracy plastyczno-technicznej, dowolnej wielkości, z surowców wtórnych (odpadów, np. butelek plastikowych, rolek papierowych, kapsli, nakrętek, itp). W pracach konstrukcyjnych mogli pomóc dzieciom rodzice. Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac. Uczniowie wykazali się wielką wyobraźnią, a ich pomysły i fantazje na wykorzystanie niepotrzebnych na pozór rzeczy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Filip Góźdź IIb

Kacper Rutkowski IIIb

Filip Słowikowski IIIa

Blanka Chojnacka Ib

Magdalena Misztal IIIa

Agata Starczewska Ia

Katarzyna Ciechanowska IIa

Natalia Kruszewska Ib

Natalia Matusiak IIa

Wyróżnienia: Alicja Bernaciak Ic, Anna Ciechanowska IIIb, Iga Grzankowska Ia, Amelia Kopeć Ic, Oliwia Salawerska IIb, Krystian Stańczak IIc, Julia Wojciechowska IIc.

Tekst i zdj. Renata Browarek, Grażyna Szpejnowska

Opublikowano: 06 czerwca 2016 12:39