Konkurs "HALLOWEEN? Najstraszniejsze dekoracje"

Poznawanie kultury innych narodów poprzez zabawę jest zawsze doskonałym pomysłem. Takie intencje kierowały Samorządem Uczniowskim, który ogłosił konkurs na najciekawiej udekorowane klasy z okazji Halloween. Halloween jest świętem bardzo popularnym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Przypada mniej więcej w tym samym czasie, co obchodzony u nas dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. O ile jednak nasze święta obchodzone są w zadumie i z powagą, to Halloween traktowany jest jako dzień wspólnej zabawy. Konkurs halloweenowy spotkał się z dużym zainteresowaniem młodszych i starszych. Dzieci przygotowywały dekoracje i kostiumy, przy wydatnej pomocy swoich nauczycieli. 30 listopada szkolne korytarze zaroiły się od dziwnych postaci, raczej nie spotykanych tutaj na co dzień. Komisja konkursowa obejrzała i oceniła wystrój klas, a także kostiumy uczniów. Chociaż doceniono pracę wszystkich, którzy przystąpili do konkursu, nagrodziliśmy najlepszych.

W kategorii klas I – III

I  miejsce – klasa III b i wychowawczyni p. Grażyna Szpejnowska

II miejsce – klasa II c (wychowawczyni p. Dorota Kortus)

III miejsce – klasa I d (wychowawczyni p. Aneta Lipska)

W kategorii klas starszych przyznano pierwsze miejsce, którym może poszczycić się klasa Va (wychowawczyni p. Karolina Foch-Szpak) oraz dwa wyróżnienia dla klasy IV a (wychowawczyni p. B. Złotowska) i VI a (wychowawczyni p. A. Krysztofiak). Gratulujemy!

Opublikowano: 11 listopada 2015 18:51