Wycieczka trzecioklasistów do Warszawy

Uczniowie klas trzecich byli w maju na szkolnej wycieczce w Warszawie. Poniżej publikujemy relację dzieci  z wyjazdu.

26 maja byliśmy na wycieczce. Pojechaliśmy do Warszawy, która jest największym miastem w Polsce. Najpierw obejrzeliśmy Lotnisko im. Chopina, a potem Łazienki Królewskie, gdzie zobaczyliśmy Pałac na Wodzie, pomniki Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza oraz „grającą ławeczkę”. Obserwowaliśmy pawie i wiewiórki.Podziwialiśmy Belweder i pomnik Józefa Piłsudskiego. Potem odbyliśmy przejażdżkę metrem i tramwajem. Później zjedliśmy obiad. Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, pomnik Syrenki, Barbakan, mury miejskie oraz katedrę. Widzieliśmy też Pomnik Małego Powstańca. W Manufakturze Cukierka wykonaliśmy własnoręcznie lizaki. Kupiliśmy wiele pamiątek.W drodze powrotnej zjedliśmy lody.Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. To była udana wycieczka.

Uczniowie klasy III c

Opublikowano: 10 czerwca 2015 20:56