Pierniki, Krzywa Wieża, Kopernik... Wycieczka do Torunia

Toruń to wspaniałe miasto, rozsławione na cały świat przez naszego rodaka, Mikołaja Kopernika. Odwiedzili je ostatnio uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Podczas spaceru urokliwymi uliczkami miasta, oglądaliśmy mury obronne i bramy, które niegdyś broniły dostępu do grodu. Podziwialiśmy Krzywą Wieżę, pomnik słynnego astronoma – Mikołaja Kopernika, Dom Kopernika, Rynek  i Ratusz Staromiejski oraz  ruiny Zamku Krzyżackiego. Następnie odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle i podziwialiśmy panoramę miasta od strony rzeki. Po obiedzie z nowymi siłami udaliśmy się do toruńskiego Planetarium, na seans filmowy pt. „Osiem planet?”  Z  filmu, który wszyscy oglądali z zapartym tchem, dowiedzieliśmy się, jak narodził się Układ Słoneczny. Na zakończenie wycieczki dzieci miały możliwość zakupienia pamiątek i toruńskich pierników. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Łącka.

R. Browarek

Opublikowano: 28 maja 2015 09:44