Ogólnopolskie Wybory Książek

W marcu w bibliotekach szkolnych całej Polski odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek organizowane pod patronatem  Ministerstwa Edukacji Narodowej. Akcje przeprowadziliśmy również w bibliotece naszej szkoły. Głównym celem wyborów było zbadanie zainteresowań i preferencji czytelniczych uczniów, aby dostosować księgozbiór biblioteki do rzeczywistych zainteresowań uczniów.
W wyborach wzięli udział uczniowie klas I- III i IV-VI, którzy na specjalnie przygotowanych  kartach wyborczych głosowali na trzy tytuły książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat i zrobiły one na nich największe wrażenie.  Głosowało  249 uczniów. Uczniom z klas pierwszych i drugich w wyborach pomagali rodzice. Okazało się, że w klasach młodszych największą popularnością cieszy się twórczość Astrid Lindgren: „Fizia Pończoszanka”, „Dzieci z Bulleryn” oraz seria książek o Koszmarnym Karolku Frances Simon. Okazało się, że w klasach starszych zwyciężył „Harry Potter” J. Rowling, „Hobbit” Tolkiena i „Pamiętnik nastolatki” B. Andrzejewicz. W załączniku można przeczytać całą listę wybranych książek.

Opublikowano: 05 maja 2015 13:32

Załączniki: