Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojezycznych

Nauka języka obcego wcale nie musi być nudna i jednostajna. Tak dzieje się w przypadku, kiedy obowiązkowa gramatyka jest uzupełniana wiedzą o historii, kulturze, literaturze danego kraju. Konkurs organizowany już od kilku lat przez panią Magdalenę Andrzejewską, we współpracy z panią Bernadetą Złotowską, udowadnia, że nauka języka angielskiego to fascynująca przygoda. Zainteresowani uczniowie, przygotowując się do Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, zdobywają wiedzę zdecydowanie przekraczającą szkolne wymagania. Miesiąc przed konkursem otrzymują pytania na temat Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych, które pomagają im w poszerzaniu wiedzy. W tegorocznym konkursie brali udział uczniowie z klas piątych i szóstych. Zacięta rywalizacja pomogła wyłonić zwycięzców, którymi okazali się:

1. Marcel Niedzielski Va

2. Jakub Piękoś VIa

3. Natalia Kwiatkowska VIa

Gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w następnym roku.uczą się o WielkilandIrlandii, onkursu uczą się o Wielkiej Brytanii, Szkocji, Irlandii, Stanach Zjednoczonychatyka jest uzupełn

Opublikowano: 26 grudnia 2014 18:49