Koncert świąteczny w Sannikach

Interesujące miejsca, które warto zwiedzić, wcale nie muszą być daleko. Niektóre znajdują tuż obok Łącka, o czym mieli się szansę przekonać uczniowie klas drugich, którzy wraz z wychowawczyniami, udali się do Sannik. Pierwszym punktem wycieczki był słynny pałacyk w Sannikach, w którym podczas jednych z wakacji przebywał Fryderyk Chopin. Pałacyk został niedawno przepięknie odnowiony, podobnie jak otaczający go park. Dzieci miały szansę zwiedzić interesujący zabytek i wysłuchać historii o pobycie w tym miejscu najsłynniejszego polskiego kompozytora. Przy okazji zwiedziły też czasową wystawę „Boże Narodzenie i kolędnicy”. Niezwykła atmosfera miejsca i ciekawe historie z nim związane sprawiły, że na pewno wrócimy tam jeszcze wiele razy.

Dopełnieniem wyjazdu było wysłuchanie koncertu kolęd i pastorałek w Gminnym Ośrodku Kultury.

.

Opublikowano: 11 grudnia 2014 19:48