XXIII Rajd Niepodległości „Szlakiem Legionistów Płockich”

Rajd Niepodległości zorganizowano w Płocku po raz XXIII, dla uczczenia pamięci płocczan i mieszkańców okolic Płocka, którzy zginęli w obronie Ojczyzny w 1920 roku.

W licznej grupie uczestników Rajdu nie mogło zabraknąć harcerzy z Młodszej Drużyny Harcerskiej „Łąckie Orły”. Rajd przebiegał na pięciu trasach, na których znajdują się miejsca pamięci narodowej. Przy każdym z nich uczniowie składali kwiaty lub zapalali znicze. Szczególne wrażenie na naszych harcerzach zrobił symboliczny pomnik trzynastoletniego Antolka Gradowskiego, który zginął podczas wojny z Rosjanami w 1920 roku.

Uroczyste zakończenie Rajdu odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Jagiełły w Płocku. Wśród szkół podstawowych „Łąckie Orły” uplasowały się na czwartym miejscu. Rajdowi jak zwykle towarzyszył „Konkurs Pieśni Legionowych”. Uczeń klasy Va – Jakub Węglewski zajął w nim trzecie miejsce.

Opublikowano: 12 listopada 2014 20:37