Podróż do wnętrza Ziemi

Nie Wieliczka czy Bochnia ale właśnie kopalnia w Kłodawie jest największą i najgłębszą kopalnią soli w Polsce. Jest też kopalnią najmłodszą. Uczniowie klas trzecich mieli okazję odwiedzić kopalnię soli i wysłuchać fascynujących opowieści na temat jej powstania. Już sam zjazd kopalnianą windą ponad sześćset metrów pod ziemię, należał do fascynujących przeżyć. Dzieci oglądały ogromne wyrobiska kopalniane i wysłuchały ciekawych opowieści na temat kopalni. Okazało się, że sól wydobywana w Kłodawie pochodzi z morza, które znajdowało się na tych terenach ponad dwieście milionów lat temu! Ekscytująca podróż w głąb Ziemi zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Dowiedzieliśmy się też, że sól wcale nie musi być biała. Dzieci widziały i otrzymały w podarunku kryształy soli w kolorze różowym. W kopalni można było też zobaczyć sól o barwie niebieskiej.

Opublikowano: 05 listopada 2014 20:11