"Od ziarenka do bochenka" - wycieczka do piekarni

Dnia 16.10.2014 r. uczniowie klas trzecich, pod opieką p. Anny Nowickiej, p. Marzeny Kaźmierczak, p. Elżbiety Jędrzejewskiej i p. Aleksandry Borkowskiej, wybrali się na wycieczkę do piekarni „ROGALIK” w Antoninowie. Datę tę wybrano nieprzypadkowo, bowiem w tym dniu, od sześciu lat obchodzony jest Światowy Dzień Chleba. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników w 2006 roku. Dzięki uprzejmości właścicieli piekarni – p. Urszuli i Mirosława Szafraniec, dzieci mogły obejrzeć produkty i urządzenia potrzebne do wyrobu i wypieku chleba metodą tradycyjną. Wywiad przeprowadzony z piekarzem i degustacja pieczywa – to „żywa” lekcja, na której uczniowie poznali kolejne etapy procesu „od ziarenka do bochenka” oraz przekonali się, że należy szanować chleb i pracę ludzi przyczyniających się do jego powstawania.

Tekst i zdjęcia - E. Jędrzejewska

Opublikowano: 01 listopada 2014 21:17